• kat - kickass torrents
 • image image image image image
  Cappuccino dla Afryki
  Wyślij pączka do Afryki 2016 Szczegóły na: www.pączek.kapucyni.pl
  Wizyta Ojca Świętego w Afryce   29-30 listpada 2015, Bangui - RŚA
  Szczegóły pielgrzymki
  Wręczenie krzyża misyjnego br. Pawłowi Kubiakowi 18 października 2015 - Oborniki Wielkopolskie
  Śluby wieczyste w Bouar

  Śluby wieczyste brata Matthieu – Mateusza Yamande. 13 września 2015 - Bouar, RŚA.

            Tradycyjnie 6 stycznia spotkaliśmy się w klasztorze przy ul. Loretańskiej w Krakowie. Po każdej Mszy Św., na której homilię głosił były misjonarz br. Jerzy Kiebała, można było obejrzeć wystawę misyjną oraz napić się wyśmienitej kawy Massaia. Dziękujemy wszystkim za obcność i za wszelkie wsparcie zarówno duchowe i materialne.Przypominamy, że kawę można zamówić na stronie www.sklep.kapucyni.pl, a także kupić w sklepiku przy klasztorze.
   

  Drodzy Dobrodzieje Sekretariatu Misyjnego

  Dobry Bóg w pamiątce swojego przyjścia, wcielenia i narodzenia przypomina o swojej miłości do każdego z nas. Życzę Wam doświadczenia Bożej bliskości, nie tylko w czasie świętowania, ale przez cały nowy rok i kolejne dni Waszego życia.

  Dziękujemy za wszystkie modlitwy, za ofiary cierpienia, postu w intencji naszych misjonarzy, a także przez ofiary materialne składane bezpośrednio i na konta. Oczywiście zapraszam do kontaktu z nami, także po to, byśmy wspólnie wspierali dzieła misyjne. W najbliższym czasie, 6 stycznia 2015 r. planujemy akcję przy naszym klasztorze na ul. Loretańskiej 11 w Krakowie, a także nową edycję Pączka dla Afryki w połowie lutego.

  Niech Pan Was obdarzy swoim Pokojem!

  br. Sebastian

     

  Zachęcamy do pobrania naszego najnowszego biuletynu

     

  Instytucjonalizację współpracy miedzy MSZ i polskimi misjonarzami zaproponował wiceminister Artur Nowak-Far, otwierając 25 czerwca spotkanie misjonarzy i MSZ w Warszawie. Według niego, współpraca może obejmować wymianę informacji na tematy humanitarne, wzajemną pomoc w promowaniu Polski i działanie na rzecz Polonii. Bp Jerzy Mazur dodał współpracę z MSZ przy tworzeniu projektów dotyczących pomocy, a także zorganizowanie kongresu młodzieży pochodzenia polskiego Wschód - Zachód.

  Podczas spotkania o. Kazimierz Szymczycha SVD i o. Tomasz Grabiec OFMCap odebrali z rąk wiceministra honorowe odznaczenia „Bene Merito” za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej, przyznane 25 marca przez ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. O. Szymczycha, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, przez wiele lat był misjonarzem w Demokratycznej Republice Konga. O. Grabiec, odpowiedzialny za Sekretariat misyjny w swoim zakonie - kapucynów - jest także prezesem Fundacji „Kapucyni i Misje”, zajmującej się zbieraniem środków na pomoc ubogim i uchodźcom. Obaj odznaczeni są zaangażowani w prace działającego w MSZ zespołu roboczego monitorującego sytuację polskich misjonarzy w ogarniętej wojną Republice Środkowoafrykańskiej.

  Fot. A. Styruła/Komisja Episkopatu Polski/misje.pl

  Więcej informacji na portalu kapucyni.pl

     

  Podczas ostatniego przedwakacyjnego kursu mieliśmy okazję przybliżyć naszym kursantom specyfikę pracy misyjnej oraz warunki pracy na afrykańskiej ziemi.

  8 czerwca 2014r uczestnicy kursu dla czadowych par dołączyli do naszego projektu "ZAMIAST KWIATÓW SZKOŁA W CZADZIE".

  Ze względny na bardzo trudne warunki panujące w Republice Środkowoafrykańskiej aktualnie wszelkie środki przeznaczamy na pomoc humanitarną we wspomnianym regionie.

  Wszystkim absolwentom kursu już teraz dziękujemy za wszelką pomoc na rzecz potrzebujących w RCA.

   

     

  Strona 8 z 24


  br. Jacek Dębski

  Warto zobaczyć

  4pomoc