Fundacja Kapucyni i Misje i Sekretariat Misyjny Braci Kapucynów organizują pomoc humanitarną dla ogarniętej wojną Republiki Środkowoafrykańskiej.

Od ponad roku w RŚA trwa rebelia, w wyniku której cierpi ludność cywilna. Większość ludzi mieszka poza swoimi wioskami, w buszu, żyjąc w strachu przed atakami ze strony rebeliantów. Nie mają dokąd wrócić, ich domy zostały spalone.

Na misji w Bouar bracia kapucyni przyjęli prawie 11 000 uchodźców. Wokół misji w Bocaranga zebrało się ich już ponad 15 000. Ludzie ci potrzebują natychmiastowej pomocy. Brakuje dosłownie wszystkiego – wody, żywności, leków. Pomoc doraźna udzielana jest w pierwszej kolejności rannym, chorym, osobom starszym, dzieciom i kobietom w ciąży, samotnym matkom i wdowom.

Rodzinom, które straciły cały dobytek, misjonarze rozdają „naty”, czyli plecione posłania, które rozkłada się na ziemi. Każde takie posłanie kosztuje około 15 zł. Tyle samo trzeba zapłacić za lampę naftową. Do tego potrzebujący otrzymują zestaw pozwalający im przygotowywać posiłki. Składa się on z dwóch garnków, pięciu łyżek, noża, chochli i pięciu metalowych garnuszków. Taki zestaw kosztuje około 50 zł. W Bocaranga zgromadzono 400 podobnych zestawów, ale potrzeba wielokrotnie więcej.

Bracia misjonarze nie chcą opuszczać swoich wiernych. Apelują o Twoją pomoc!

  • Wpłacając 15 zł, zapewnisz komuś miejsce do spania.
  • Wpłacając 50 zł, sprawisz, że rodzina będzie mogła przygotować sobie posiłek.
  • Wpłacając 100 zł, ufundujesz całą wyprawkę, składającą się z naty, lampy, sprzętów kuchennych i bidonu do noszenia wody.

Nawet niewielka kwota może pomoc w zakupie tego, co niezbędne: środków opatrunkowych, antybiotyków, mleka w proszku i odżywek dla dzieci.

Darowizny można przekazywać na konto:

Fundacja Kapucyni i Misje, Kraków ul. Korzeniaka 16

47 1240 4533 1111 0010 3492 9934

br. Robert Wieczorek

Warto zobaczyć

4pomoc