Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania w Poniedziałek Wielkanocny 21 kwietnia 2014 roku. W tym dniu o godzinie 15.00 w Nowej Soli odbędzie się specjalny bieg ewangelizacyjny ulicami miasta. 10 kilometrowa trasa przebiegać będzie pomiędzy kościołami św. Antoniego, św. Barbary, św. Józefa, Wniebowzięcia NMP oraz św. Michała Archanioła. Oprócz wielu atrakcji przewidzianych dla uczestników będzie też okazja aby wesprzeć placówki misyjne w Republice Środkowoafrykańskiej. Jako Fundacja Kapucyni i misje będziemy serwować kawę misyjną Kardinale Massaia a organizatorzy sportowego przedsięwzięcia postanowili przekazać po 5 zł z każdego wpisowego na utrzymanie dzieł misyjnych.

Zapraszamy serdecznie do Nowej Soli!

Szczegóły: www.nowasol.kapucyni.pl

Bieg dla wierzących i wątpiących.

Kiedy już będziesz miał dosyć świątecznego lenistwa i obżarstwa w Poniedziałek Wielkanocny 21 kwietnia 2014 roku o godz. 15.00 zapraszamy do Nowej Soli. By śladami św. Piotra i św. Jana biec do Grobu.

Oni biegli z Wieczernika pewnie ok. 3 km do Grobu z ciekawości i niepewności. My pobiegniemy 10 km by osobiście upewnić się, że grób Jezusa jest pusty. Na trasie biegu kościoły naszego miasta: św. Antoniego, św. Barbary, św. Józefa, Wniebowzięcia NMP, św. Michała oraz cmentarz przy ul. Wandy. Chcemy doświadczyć czegoś głębszego, chcemy odnaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, chcemy się upewnić, że rzeczywiście Jezus Zmartwychwstał i żyje pośród nas!

br. Robert Wieczorek

Warto zobaczyć

4pomoc